HomeNieuws & ActiviteitenMijn accountNieuwsbrief

Webshop » Nieuwe boeken » Antunes, Antonío Lobo - De omvang van de wereld

Antunes, Antonío Lobo - De omvang van de wereld

9789083402284 Antunes, Antonío Lobo - De omvang van de wereld

€ 27,00

Beschikbaar

Auteur: Antonío Lobo Antunes
Vertaler: Harrie Lemmens
Titel: De omvang van de wereld
Taal: Nederlands
Uitgeverij: Van Maaskant Haun

Afmetingen: 27x210x140 mm
Gewicht: 424 gram
ISBN: 9789083402284
Jaar: 2025
Bindwijze: Paperback
Pagina's: 340
Genre: Fictie, Literatuur, Vertaald

Beschrijving:

Het verhaal in De omvang van de wereld wordt verteld door vier personages (stemmen).

Als eerste is daar een 77-jarige zieke industrieel, om wie alles draait, die zijn leven overziet aan de hand van vervagende herinneringen. Als jongeman heeft hij een kind verwekt bij een meisje dat in een fabriek van de familie werkte. Dat kind, een dochter, is de tweede stem. Op latere leeftijd wordt ze door haar vader in dienst genomen met de bedoeling hem op te volgen. 

De industrieel woont in een appartement in Lissabon, met uitzicht op de Taag, in het gezelschap van een jongere dame afkomstig uit zijn geboortedorp (de derde stem) die samen met haar minnaar, een advocaat (de vierde stem), zijn bezittingen probeert weg te sluizen. Hoe dat afloopt, is niet van belang: wat telt zijn de met elkaar vervlochten levens van de vier personages, die afwisselend het woord nemen in negentien hoofdstukken, waar seks als een rode draad doorheen loopt. 

Afgezien van de oorlog komen alle hoofdthema’s van Lobo Antunes in deze terugblik met autobiografische elementen aan de orde: de kinderjaren, het dorp en de stad, het geheugen, de eenzaamheid, tekortkomingen en een onoverbrugbare afstand. Het verhaal is zeer beeldend en zit vol humor. Met dit boek heeft Lobo Antunes zijn gigantische oeuvre waardig afgesloten.

António Lobo Antunes (Lissabon, 1 september 1942) wordt beschouwd als de belangrijkste hedendaagse Portugese schrijver. Hij ontving in 1986 de Grote Romanprijs van de Portugese schrijversbond, en wordt alom gezien als een kandidaat voor de Nobelprijs. Hij werd in 2007 bekroond met de Camõesprijs, een literaire onderscheiding binnen het Portugese taalgebied en in 2008 met de Juan Rulfo Prijs, een prestigieuze prijs voor Latijns-Amerikaanse en Caraïbische literatuur.


Wordt u graag op de hoogte gehouden van onze leestips, acties, promoties en andere nieuwtjes?
Meldt u aan voor onze maandelijkse nieuwsbrief en ontvang een eenmalige kortingscode van 10%!
Heeft u zich aangemeld en niets ontvangen? Vergeet uw spam/reclame map niet te checken!

Aanmelden


img-20220226-103435-01-01


Facebook  Instagram

Home Mijn account Contact Over Naboekov Retourneren Verzendkosten Veilig betalen

Alle prijzen zijn Inclusief BTW - Algemene voorwaarden - Privacyverklaring
Powered by EasyWebshop